دکتر عبدالصمد احمدوند

وب سایت تخصصی ایمنی، بهداشت ، محیط زیست (HSE)

دکتر عبدالصمد احمدوند

10 اصل ايمني

نویسنده
10 اصل ايمني 10 اصل ايمني

شما به عنوان يک سرپرست در حقيقت صاحب دو خانواده مي باشيد . همانقدر که نسبت به افراد خانواده خود احساس مسئوليت داريد ، مي بايستي به همان ميزان نسبت به افراد تحت سرپرستي خود در خارج از محيط خانه توجه و مراقبت داشته باشيد . ابتدا مطمئن که کارکنان تحت سرپرستي شما مسئوليت هاي ايمني خود را ياد گرفته و پذيرفته اند . يادگيري و فهميدن از فاکتورهاي اساسي پيشگيري از حوادث مي باشند .

1- شما به عنوان يک سرپرست در حقيقت صاحب دو خانواده مي باشيد . همانقدر که نسبت به افراد خانواده خود احساس مسئوليت داريد ، مي بايستي به همان ميزان نسبت به افراد تحت سرپرستي خود در خارج از محيط خانه توجه و مراقبت داشته باشيد . ابتدا مطمئن که کارکنان تحت سرپرستي شما مسئوليت هاي ايمني خود را ياد گرفته و پذيرفته اند . يادگيري و فهميدن از فاکتورهاي اساسي پيشگيري از حوادث مي باشند .

 2-دانستن قوانين ايمني ، مربوط به کاري که سرپرستي آن را بعهده داريد اجباري است . نگذاريد ، کارکنان بخاطر عدم رعايت احتياط هاي لازم در کار ، آسيب ببيند .

  3-ريسک حاصل از تغييرات دستگاه ها و يا اعمال روشهاي جديد را پيش بيني نموده و همواره از نظرات متخصصين ايمني حاضر در کارخانه بهره بگيريد ، اين متخصصين جهت ايجاد سيستم هاي حفاظتي و پيش گيري در برابر خطرات جديد کمک بزرگي محسوب مي شود .

  4-کارکنان خود را تشويق نمائيد ، تا خطرات موجود در کارشان را با شما مطرح کرده و پيرامون آن بحث نمايند . هيچ کاري نبايد ادامه يابد ، در حالي که سوالاتي در ارتباط با ايمني آن کار بدون پاسخ مانده باشد . هنگامي که پذيراي ايده هاي مثبت کارکنانتان باشيد در واقع توانسته ايد ارتباط خوبي با دانش و اطلاعات دسته اول مورد نيازتان برقرار نمائيد. اين اطلاعات مي تواند کمک فراواني به شما در راستاي پيشگيري از زيان ها و مشکلات ناخواسته نمايد. 

 5-کارکنان خود را آموزش دهيد تا کار را به طريق ايمن انجام دهند. همانگونه که خانواده خود را راهنمائي و مشاوره مي کنند ، پرسنل تحت سرپرستي خود را نيز با صبر و بردباري هدايت کنيد .

  6-آموزش هاي خود را به طور دائم پيگيري نموده و با طرق مختلف استفاده پرسنل از وسايل و سيستم هاي ايمني فراهم شده را کنترل نمائيد . در صورت لزوم ، اجراي قوانين را از طريق اقدامات و تدابير انضباطي اجباري نمائيد .

  7-همواره از مثال هاي ساده و روشن استفاده نمائيد . نقش رعايت ايمني در عادت کاري ، و هم چنين در زندگي شخصي خودتان را تشريح کرده و هرگز به عنوان يک فرد دو چهره ( دو رو ) در نظر کارکنان ظاهر نشود. ( گفته ها و اعمالتان يکي باشد.)

  8-هر نوع حادثه اي ، حتي حوادث جزئي که براي کارکنان رخ مي دهد را مورد بررسي و تحقيق قرار دهيد . چنانچه با بي اعتمادي با حوادث ومصدوميتهاي جزئي برخورد کنيد ، حوادث فلج کننده ( شديدي ) در آيندهاي نه چندان دور ، شما را تهديد خواهد کرد.

 9-با کساني که براي ايمني پرسنل و سيستم در سازمان اهميت زيادي قائلند بطور جدي و کامل همکاري کنيد . هدف مديران بخش هاي مختلف ، همواره بر روي کاهش حوادث و داشتن پرسنلي سالم و توانا متمرکز مي باشد .

 10-همواره به يادداشته باشيد ، که نتيجه طبيعي پيشگيري از بروز حوادث، علاوه بر جلوگيري از تلفات انساني و کاهش درد و رنج ناشي از آن ، عملا يک معامله پر سود به حساب مي آيد . بنابر اين رعايت ايمني و اهميت دادن به آن يکي از تعهدات اوليه شما در قبال شرکت ، مديران ديگر، سرپرستان و ساير همکاران مي باشند. 

اشتراک گذاری در: Post on Facebook Facebook Twitter Twitter

اطلاع از بازخورد نظرات نظرات (0 تاریخ ارسال)

مجموع: | در حال نمایش:

نظر خود را ارسال کنید

  • پر رنگ
  • مورب
  • زیر خط
  • کاما

لطفا کد داخل عکس را وارد نمایید:

Captcha
  • ارسال به یک دوست ارسال به یک دوست
  • نسخه قابل چلپ نسخه قابل چلپ
  • نسخه متنی نسخه متنی

برچسب های مشابه:

هیچ برچسبی برای این موضوع ثبت نشده است

امتیاز این موضوع

0